На скандальну заяву посла КНР у Франції відреагував головний дипломат ЄС

На скандальну заяву посла КНР у Франції відреагував головний дипломат ЄС

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель назвав неприйнятною скандальну заяву посла Китаю у Франції щодо Криму та суверенітету країн, які раніше були у складі СРСР. Заяву він опублікував у своєму Twitter.

“Заяви посла Китаю у Франції, якими він поставив під сумнів суверенітет країн, що стали незалежними після розпаду СРСР у 1991 році, є неприйнятними. ЄС може лише сподіватися, що ці заяви не відображають офіційну політику Китаю”, – відреагував головний дипломат Євросоюзу.

Раніше посол Китаю Лу Шайє в інтерв’ю висловив думку, що країни колишнього СРСР “не мають ефективного статусу в міжнародному праві, оскільки не існує міжнародної угоди, яка б конкретизувала їхній статус як суверенної країни”.

Він також сказав, що питання територіальної належності окупованого РФ Криму “залежить від того, як сприймати проблему”, і що півострів “від початку належав Росії”.

Офіційний Париж після того закликав Пекін пояснити, чи ці заяви відображають офіційну позицію Китаю, а держави Балтії висловили обурення, викликавши китайських дипломатів до МЗС.

Посол України у Франції Вадим Омельченко гостро відреагував на заяви китайського дипломата.

“Або є очевидні проблеми з географією. Або такі заяви йдуть врозріз з позицією китайської столиці “щодо зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН”.

Тестове питання “Кому належить Крим?”, як завжди, є показовим. Наступного разу добре було б розширити його питанням “Кому належить Владивосток?”. Тут немає місця двозначності. Крим – це Україна”, – написав Омельченко у своєму Twitter.

Він додав, що “радянської імперії більше не існує, а історія рухається далі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *