Україна евакуювала з охопленої боями столиці Судану 138 людей

Україна евакуювала з охопленої боями столиці Судану 138 людей

Головне управління розвідки в координації з Офісом президента та МЗС України провели успішну рятувальну операцію, евакуювавши 138 громадян зі столиці Судану, де тривають бої. Про це повідомляє ГУР.

Там розповіли, що з зони збройного конфлікту в Хартумі за умов безперервних боїв, недотримання режиму «тиші», відсутності їжі, води та техніки вивезли 87 українців. Здебільшого це авіаційні фахівці — пілоти, техніки та члени їхніх родин. Також евакуювали громадян Грузії та Перу. Серед 138 врятованих 35 жінок та 12 дітей.

Зараз усі перебувають у безпеці в Єгипті. Людям надали необхідну медичну допомогу, харчування та воду. Українців забезпечили візовою та документарною підтримкою, вони чекають на повернення додому.

Бойові дії в Судані розпочалися 15 квітня. Унаслідок бойових дій загинуло понад 300 людей, спроби припинення вогню не мали успіху. Бої призвели до гуманітарної катастрофи, у столиці Хартумі проблеми з водою, електрикою та паливом, нестача продуктів і ліків.

Військові керують Суданом після перевороту в 2021 році, який поклав край угоді про розподіл влади, укладеній після повалення багаторічного диктатора Омара аль-Башира.

Армія підпорядковується військовому уряду (Суверенній раді) на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом, а Сили швидкого реагування (RSF) — віцепрезиденту генералу Мохамеду Хамдану Дагало. У межах запропонованого переходу до цивільного правління RSF мають інтегруватися до складу збройних сил, але генерали не можуть домовитись про терміни. Суперечка переросла у збройну боротьбу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *