Нові штрафи для пішоходів можуть запровадити в Україні

штрафи для пішоходів

В Україні хочуть запровадити нові штрафи для пішоходів – пропонується запровадити покарання за пересування вночі проїжджою частиною або узбіччям без світлоповертаючих елементів. Відповідний проект №8156 розміщено на сайті ВРУ.

Так, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення про відповідальність за пересування пішоходів проїжджою частиною або узбіччям у темний час доби або в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертаючих 2 елементів (стрічки, наклейки, жилета тощо) або одягу, який має світлоповертаючі елементи.

Виходячи з документа, такі правопорушення спричиняють попередження або накладення штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що з 2020 року передбачено, що у темний час доби пішоходи, що рухаються проїжджою частиною або узбіччям, повинні використовувати елементи, що повертають світло. При цьому на даний момент відсутня норма, яка передбачала б адміністративну відповідальність.

“Зважаючи на це, пішоходи нехтують дотриманням Правил дорожнього руху, що не сприяє попередженню і запобіганню дорожньо-транспортних пригод, викликаних неможливістю водіями в темний час доби і в умовах недостатньої видимості розпізнати пішоходів”, – йдеться в документі.

Крім того, автори проекту зазначили, що згідно зі статистикою, низька видимість пішоходів у темну пору доби (особливо в осінньо-зимовий період) є однією з найпоширеніших причин ДТП з фатальними наслідками в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *