Обличчя жінки із кам’яного віку відтворили вчені

Обличчя жінки із кам'яного віку відтворили вчені

Навесні 2017 року вчені виявили “Пенангську” жінку в Гуар-Кепах, що знаходиться в північно-західній частині Малайзії. Вона жила в кам’яному віці й померла, коли їй було близько 40 років. Про це повідомляє Daily Mail.

Деякий час тому вчені провели дослідження, в ході якого їм вдалося повністю реконструювати обличчя померлої багато століть тому жінки. Дослідженням керував експерт з графіки у Бразилії Цицеро Мораес разом зі співробітниками з Universiti Sains Malaysia. Для реконструкції застосовувалися найкращі сучасні технології. Спочатку працювали фахівці з області криміналістики. Вони ретельно вивчили череп для того, щоб встановити це жінка або ж чоловік. Після цього спробували встановити вік і походження померлої.

Додатково було проведено аналіз комп’ютерної томографії малазійців, які проживають зараз. Це потрібно було для того, щоб отримати уявлення про розмір губ, носа, розташування очних яблук та іншу важливу інформацію.

“Процес досить складний, але цифровий підхід все значно спрощує. Раніше використовувався класичний варіант дослідження, в основі якого була ручна скульптура. На відновлення обличчя по черепу було потрібно багато зусиль і часу”, — кажуть вчені.

Завдяки тому, що тіло знаходилося під шаром черепашок, скелет зберігся у відмінному стані. Вкрай рідко вдавалося знайти добре збережені настільки стародавні останки під час археологічних розкопок просто неба. При цьому варто враховувати те, що в Малайзії тропічний клімат. Внаслідок шару черепашок, що утворився поверх черепа, відбувається якась “консервація” останків.

Експерти розповіли про те, що жінка померла у віці приблизно 40 років. В цьому випадку був врахований ступінь зносу зубів. Крім того, додатково було досліджено закриття черепних швів. Померла жінка практично 5700 років тому. Однак фахівцям ще не вдалося встановити причину смерті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *