Паперові довідки: коли будуть скасовані

Кабінет Міністрів активно впроваджує цифрові держпослуги, щоб уже в поточному році ніхто не вимагав паперові довідки від українців. Про це розказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Україна стала ще на крок ближчою до режиму “без паперу”. Президент Володимир Зеленський поставив завдання вже цього року перевести весь державний сервіс в електронну систему, аби жодна установа не змогла вимагати паперову довідку в українців. Цього тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні відповідний законопроєкт”, – нагадав Шмигаль.

Йдеться про законопроєкт №5495 «Про особливості надання електронних публічних послуг», який Верховна Рада 17 червня підтримала у першому читанні. Він передбачає цифровізацію усіх публічних послуг.

Проект Закону пропонується ввести нові терміни, такі як «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», «публічна послуга», інших термінів, пов’язаних з наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

У Мінцифри пояснили, що вже зараз багато електронних документів є у Дії, вони працюють нарівні з паперовими. Але метою є взагалі відмовитись від паперових документів, оцифрувавши до 2024 року 100% послуг. Законопроєкт про paperless прискорить цифровізацію України і перетворення країни на цифрову країну, яка насамперед опікується інтересами людей. Основна мета paperless — держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. Також згодом єдиним документом, який потрібно отримувати офлайн, буде паспорт.

Законопроект про Paperless допоможе боротись із корупцією та знищувати бюрократію. Скоро можна буде отримувати довідки та підписувати документи не виходячи з дому: свідоцтво про народження дитини, запис у чергу до дитсадка, отримати довідку про місце навчання, свідоцтво про шлюб, пенсійне посвідчення, соціальну допомогу, медичні послуги тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *