Пережити посуху допоможе рослинам спирт

Пережити посуху допоможе рослинам спирт

Обробка ґрунту за допомогою етанолу підвищує стійкість рослин до посух.

Японські вчені-агрономи з Центру сталого використання ресурсів RIKEN провели дослідження і з’ясували, що пшениця і рис набагато краще переносять тривалу посуху, якщо були попередньо оброблені етиловим спиртом. Більш того, таке “добриво” значно підвищує врожайність рослин.

Агрономи пояснили, що це відбувається в результаті того, що спирт змінює роботу генів і метаболічних ланцюжків, які керують реакцією рослин на посухи. Етанол як би “перепрограмує” клітини і тканини рослин, змушуючи їх активніше чинити опір посухам і їх наслідків.

Вчені провели експеримент – висадили на невеликій ділянці плантації рис і пшеницю, обробивши частину з них їх спиртом, а після не поливали рослини протягом двох тижнів. В результаті виявилося, що приблизно 75% «проспиртованих» рослин пережили посуху, а з тих злаків, що етанолом не обробили, вижили тільки 5%.

Подальші дослідження показали, що спирт змусив пшеницю і рис максимально сильно закрити продихи, що відповідають за газообмін, що зменшило витрату води і призвело до активації генів, які сприяють виживанню рослин при посухах.

Цю особливість, сподіваються вчені, можна буде використовувати в майбутньому для отримання врожаю в нестабільному кліматі і умовах продовольчої кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *