“Митний безвіз” із ЄС Україна отримає вже цього року

"Митний безвіз" із ЄС Україна отримає вже цього року

Об’єднаний комітет конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня. Про це сьогодні, 26 серпня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Вчора Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну долучитися до них з 1 жовтня. Україна стане 36-ою державою-учасницею Конвенцій”, — йдеться у повідомленні.

Митний безвіз — це швидке переміщення товарів між країнами Європейського регіону.

“Менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними із сусідніми митницями фактично в режимі реального часу”, — написав Шмигаль.

За його словами, також зараз відбувається реалізація проєкту електронної черги на кордоні, триває робота щодо створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сервісних зон у всіх пунктах пропуску. Крім того, центральна роль у трансформації митниці приділяється її диджиталізації, у тому числі розмитненні авто через “Дію”.

Глава уряду нагадав, що “митний безвіз” стане вже четвертим цього року після “енергетичного безвізу” у березні і “транспортного” та “економічного” безвізів улітку.

“Те, на що приділялися роки, ми робимо за місяці. А тому ми впевнені, що Україна буде готова до членства в ЄС уже 2024 року”, — наголосив Денис Шмигаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *