Після обіцянки Ердогана виграти “економічну війну за незалежність” ліра обвалилася

Турецька ліра впала на 8% у вівторок, 23 листопада. Це сталося після того, як президент Реджеп Таїп Ердоган виступив на захист нещодавнього різкого зниження ставок і пообіцяв виграти свою “економічну війну за незалежність“. Про це повідомляє Агентство Reuters.

Ліра впала до 12,49 до долара. Цього року вона втратила 40% своєї вартості, включно з падінням майже на 20% з початку минулого тижня.

Ердоган чинив тиск на центральний банк, щоб той розвернувся до агресивного циклу пом’якшення, який, за його словами, спрямований на збільшення експорту, інвестицій та робочих місць – навіть незважаючи на те, що інфляція злетіла майже до 20%, а знецінення валюти пришвидшується, що сильно позначається на доходах громадян.

Колишній заступник голови центрального банку Семіх Тюмен, звільнений Ердоганом минулого місяця, закликав до негайного повернення до політики, яка захищає вартість ліри.

“Цей ірраціональний експеримент, який не має шансів на успіх, має бути негайно припинено, і ми повинні повернутися до якісної політики, яка захищає цінність турецької ліри та процвітання турецького народу”, – сказав він у Twitter.

Ліра демонструє найгірші результати на ринках, що розвиваються, цього року в основному через те, що аналітики називають безрозсудним і передчасним пом’якшенням грошово-кредитної політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *