Потужні артустановки M109 Британія купила ЗСУ

Велика Британія купила у Бельгії партію самохідних артилерійських установок (САУ) M109. Техніку відремонтували та підготували для відправки в Україну. Зброя оснащена 155-мілітровою гаубицею, тобто вона може стріляти більшістю натівських снарядів. Установка здатна здійснювати до чотирьох пострілів за хвилину на відстань від 15 до 30 кілометрів в залежності від модифікації.

Заборона розповідає про нову зброю, яку отримають українські військові.

росія має велику кількість артилерії, але з далекобійними САУ та ракетними системами, які Україні надають країни-партнери, захисники зможуть здобути перевагу на сході, заявив британський міністр оборони Бен Уоллес.

“Ми розгортаємо двадцять 155-міліметрових самохідних гаубиць, ми їх відремонтували, вони почнуть надходити. Вони мають значно більшу дальність дії, ніж 152-міліметрові”, — сказав чиновник.

ЗСУ можуть використовувати ці артсистеми для ефективної контрбатарейної боротьби, зокрема, знищення артилерії ворога, яка намагається вийти з-під удару.

Артилерійська установка М109 — американська розробка, перша модифікація якої була випущена у середині 1950-х років на базі легкого танка M41 “Вокер Бульдог”. Вперше M109 використали у реальних бойових умовах під час В’єтнамської війни, де вона довела свою ефективність, тому згодом застосовувалася США практично в усіх військових конфліктах.

За майже 70 років САУ зазнала 18 вдосконалень та стала наймасовішою у світі. Так, установка перебуває на озброєнні у понад 40 країнах, а американська армія лише на складах має близько 500 таких артустановок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *