Президенту “Мотор Січі” Богуслаєву оголосили про нову підозру

Президенту "Мотор Січі" Богуслаєву оголосили про нову підозру

Президент “Мотор Січі” Вячеслав Богуслаєв отримав нову підозру. Тепер його звинувачують у сприянні проросійським бойовикам у Донецькій області.

За даними слідства, у 2017 році Богуслаєв організував діяльність Сніжнянського машинобудівного заводу на тимчасово окупованій території Донецької області. Таким чином президент “Мотор Січі” сприяв терористичному угрупуванню “ДНР”.

Богуслаєв платив “податки” терористам

Слідство встановило, що за роботу заводу в Сніжному терористи на Донеччині отримували так звані “податки” та “митні збори”. Ці кошти, зокрема, бойовики використовували для ведення бойових дій проти українських воїнів.

“Для обходу встановлених обмежень на господарські взаємовідносини з підприємством на тимчасово окупованій території Донеччини використовувались підконтрольні комерційні структури, зареєстровані в іноземній юрисдикції”, – повідомили в Офісі генпрокурора.

Через іноземні компанії “Мотор Січ” привозила у тимчасово окуповане Сніжне сировину у вигляді заготівок та отримувала запчастини до авіаційних двигунів.

Скільки коштів отримали бойовики

В СБУ уточнили, що оборудка Богуслаєва передбачала створення двигунів для російської авіації. Схема, за якою працював президент “Мотор Січі”, принесла квазіутворенню 290 мільйонів російських рублів у вигляді “податків”. Ці кошти використали для потреб окупантів.

Також під час обшуків співробітники виявили нагороди Богуслаєва від військово-політичного керівництва росії.

Попередні підозри

Співробітники СБУ затримали Вячеслава Богуслаєва у жовтні 2022 року. Президента “Мотор Січі” підозрюють у державній зраді та колабораційній діяльності. За даними слідства, він продавав українську продукцію росіянам. З якої ті виготовляли і ремонтували ударні вертольоти, які потім залучили до вторгнення в Україну.

Ба більше, з’ясувалося, що у Богуслаєва є російське громадянство, індивідуальний податковий номер платника податків у росії і нерухомість у Москві. При цьому сам бізнесмен всі звинувачення заперечує. Наразі він перебуває під вартою до 11 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *