Винуватця поломки телескопа Джеймс Вебб знайшла NASA

Винуватця поломки телескопа Джеймс Вебб знайшла NASA

15 січня 2023 року у прилада NIRISS (Near Infrared Imager and Slitless Spectrograph) стався збій у роботі. Через що фахівці NASA збиралися всі заплановані спостереження на невизначений час скасувати. Але після того, як було виявлено причину поломки та проведено дистанційний ремонт, проблему було вирішено.

Згідно з повідомленням NASA, на прилад NIRISS негативно вплинув потік потужного високоенергетичного космічного випромінювання, яке приходить у Сонячну систему через її межі.

Інженери американського космічного агентства відправили телескопу команду для перезавантаження приладу NIRISS, що призвело до позитивного результату і знову повернувся до нормальної роботи.

Науковий інструмент NIRISS, який розробило та створило Канадське космічне агентство (CSA), здатний працювати як камера, коли інші інструменти новітнього телескопа зайняті. NIRISS також може аналізувати світлові сигнатури для вивчення атмосфер малих екзопланет, створювати висококонтрастні зображення та має особливий режим, призначений для пошуку далеких галактик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *