Статус фізособи дали річці у Канаді, щоб судитися із забудовником

Статус фізособи дали річці у Канаді, щоб судитися із забудовником

Влада канадського міста Мінгані дала місцевій річці Мегпай статус фізичної особи, щоб вона змогла захистити себе в суді від забудови дамбами.

Як пише Reuters, такий незвичайний спосіб вирішення проблем навколишнього середовища придумали чиновники міського муніципалітету і місцева рада корінних народів. Річці Мегпай статус фізичної особи присвоїли, щоб протистояти планам енергокомпанії Hydro-Quebec будувати нові дамби.

Новий юридичний статус позбавляє можливості Hydro-Quebec на свій розсуд будувати нові ГЕС на річці, про що вона заявляла в презентації свого 10-річного плану розвитку. Однак тепер річка як фізособа має ряд прав, найбільш важливі з яких – бути стороною судового процесу і мати законних опікунів. Також Мегпай вже не можна трактувати як «джерело природних ресурсів». «Тепер до річки необхідно відноситься як до особистості, а не як до об’єкта», – пояснила агентству Йенні Вега Карденас, президент екозахисних організації International Observatory on the Rights of Nature.

Варто зазначити, що це не перший подібний випадок. Так, в 2017 році в Новій Зеландії річка Уонгануі стала першою рікою в світі, яка була оголошена живою істотою з відповідними правами. Незабаром після цього річки Ганг і Ямуна в Індії отримали аналогічний статус, і на сьогоднішній момент вже в 14 країнах існують екосистеми з легальними правами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *