Гарячою темою за останні пару тижнів була хвиля тепла, що охопила більшу частину Європи. Цей тиждень нічим не відрізняється: понад 200 місячних температурних рекордів побито у Франції, а в інших країнах, включаючи Швейцарію, Австрію, Німеччину та Іспанію, зафіксовано історичні максимуми. Наприклад, у Казо та Бордо були зареєстровані місячні рекорди температури 41,9°C та 40,5°C відповідно. Про це пише The Guardian.
Одним із наслідків цієї тривалої спеки є висихання ґрунту та рослинності, що призводить до виникнення лісових пожеж по всій Іспанії, які можуть торкнутися десятків тисяч акрів землі. На думку вчених з Університету Лериди в Іспанії, зміна клімату збільшить тривалість сезонів пожеж у багатьох регіонах Європи.
Цього тижня в США спостерігалася подальша спека, що тягнеться від Техасу до Дакоти, причому в деяких частинах центральних рівнин щодня фіксується максимум 40°C. Індекс спеки (поєднання температури повітря та відносної вологості) був ближчим до некомфортних 43 градусів за Цельсієм у найспекотніший час дня, у середині дня. Навіть у Чикаго на півночі була найспекотніша температура за 10 років – 37,2°C. Що ще гірше, температура не різко впала за ніч, а мінімальна денна температура щосили намагалася впасти нижче 30°C.
Основний вплив цього тижня було на сільське господарство: прогнозується загибель 2000 голів великої рогатої худоби в Канзасі через ранню спеку. Вважається, що тепловий стрес впливає на здатність худоби регулювати температуру свого тіла, тим самим негативно впливаючи на її поведінку і підвищуючи її сприйнятливість до хвороб та теплових ударів.
Нова Зеландія пережила сильне похолодання. Температури вже перевищили найнижчу температуру країни в 2021 році: Міддлмарч в регіоні Отаго в середу досяг -11,8°C. Крім того, аеропорт Данідіна побив рекорд найхолоднішого дня у червні: у середу було зафіксовано -8,6°C.