У КНР кажуть, що можливі поставки зброї росії – це як військова підтримка США Тайваню

міністр закордонних справ КНР Цінь Ґан

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган у вівторок прирівняв будь-яку можливу майбутню військову підтримку з боку Пекіна для російської війни в Україні із продажем зброї США Тайваню, пише CNN.

“Чому США просять Китай не надавати зброю росії, доки вони продовжують продавати зброю на Тайвань?” – запитав міністр закордонних справ Цінь Ган на пресконференції.

Цінь сказав, що “абсурдно” для “високопоставлених американських чиновників” втручатися в питання Тайваню, що, за його словами, є “справою для китайського народу”.

“Жодна інша країна не має права втручатися в це”, – сказав він.

Правляча Комуністична партія Китаю розглядає демократичний Тайвань як частину своєї території, попри те, що ніколи не контролювала його, і китайський лідер Сі Цзіньпін неодноразово відмовлявся виключити застосування сили в “возз’єднанні” його з материковим Китаєм.

Цінь підтвердив давню позицію Пекіна у вівторок, відмовляючись унеможливити застосування сили, щоб привести Тайвань під свій контроль.

“Ми продовжуватимемо працювати з найбільшою щирістю та максимальними зусиллями з досягнення мирного возз’єднання, – сказав він. – Тим часом ми залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів”.

З точки зору війни рф проти України, Цінь заявив у вівторок, що “Китай не створив кризи, він не є стороною кризи і не надавав зброї жодній із сторін”.

“Китай завжди виносить своє власне судження і ухвалює рішення щодо цієї позиції незалежно, виходячи з суті питання, – сказав Цінь. – Між війною та миром ми обрали мир; між санкціями та діалогом ми вибрали діалог; між роздмухуванням вогню та зниженням температури ми обрали останнє”.

Як зауважує CNN, спроби Пекіна представити себе як миротворця в війні рф проти України були серйозно підірвані його відмовою у визнанні природи конфлікту – досі уникав називати його “вторгненням” – та його дипломатичної та економічної підтримки для москви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *