Вперше за 50 років офіційно оголосив стан війни Ізраїль

Ізраїль

Кабінет безпеки Ізраїлю офіційно затвердив воєнний стан на всій території країни, повідомив офіс прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху. Відтепер ізраїльський уряд може розпочати проведення “значних військових операцій”. Учора прем’єр Ізраїлю вже сказав, що це війна, але не було офіційного підґрунтя.

Ізраїль оголосив війну проти ХАМАС

У неділю, 8 жовтня ізраїльський уряд офіційно оголосив війну з ХАМАС, підготувавши підґрунтя для масованої відповіді проти ісламістського бойового угрупування.

Заява про оголошення війни була прийнята відповідно до статті 40 Основного закону Ізраїлю, повідомила пресслужба ізраїльського уряду. Ізраїль не має писаної конституції, але його 13 основних законів виконують аналогічну функцію.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху вже заявляв у суботу, що країна перебуває у стані війни – але ця заява була риторичною. Недільний крок ізраїльського кабінету є офіційним рішенням, рівносильним оголошенню війни Конгресом США.

“Ми перебуваємо у стані війни”, — заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 7 жовтня у телезверненні, оголосивши масову мобілізацію армії. Не “операція”, не “раунд”, а на війні – додав він.

“Ворог заплатить безпрецедентну ціну”, – додав він, пообіцявши, що Ізраїль «відповість вогонь у відповідь такого масштабу, якого ворог не знав”.

Перед недільною заявою Нетаньяху сказав, що Ізраїль “потужно помститься” за напад палестинських бойовиків, а головний військовий чиновник країни, відповідальний за діяльність на палестинських територіях, заявив після нападів, що ХАМАС “відкрив ворота пекла”. Ізраїль завдає авіаударів по Газі, в результаті яких загинуло понад 300 осіб.

Ізраїль був готовий до стану війни

Вранці у суботу, 7 жовтня, близько 06:30 за київським часом бойовики Палестини здійснили вторгнення на південні території Ізраїлю, ініціювавши ракетні удари із Сектору Ґази по Ізраїлю. Дійшло до зіткнення армії з бойовиками, точаться бої. Зокрема, обстріляли Тель-Авів, Рішон ле-Ціон, Бат-Ям, Кір’ят-Ґат, Нетівот, Кфар-Саба, Ашкелон, Беер-Шева, Рамат ха-Шарон і десятки інших міст. Сигнал тривоги звучав у Герцлії, Холоні, Раанані, Нес-Ціоні, Реховоті.

Внаслідок масованих обстрілів ракетами в Тель-Авіві заявили про “готовність до війни”. Збройні сили Ізраїлю (ЦАГАЛ) наказали цивільним, які перебувають близько до кордону Сектора Ґази, не покидати власних приміщень. Такої ескалації конфлікту не було з 80-х років.

Терористи випустили по ізраїльських містах сотні ракет

У ЦАХАЛі повідомили про посилення режиму боєздатності у південному військовому окрузі. За даними військових, лише за 40 хвилин по Ізраїлю було випущено близько 100 ракет. Армія оборони Ізраїлю оголосила стан готовності до війни. За інформацією ЗМІ, лише за перші 20 хвилин операції із Сектору Ґази з Ізраїлю було випущено 5000 ракет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *