Застосунок “Параюристи” створили в Україні

Застосунок "Параюристи" створили в Україні

Українські громадські організації та державні установи спільно створили застосунок “Параюристи”.

Над застосунком спільно працювали Український фонд правової допомоги, Координаційний центр надання правової допомоги, Асоціація громадських радників в Україні та Управління дотримання прав людини Національної поліції України за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Про це повідомили у Міністерстві юстиції України.

Параюрист – це людина без диплома та юридичної освіти, яка, проте, має певну кількість знань про законодавство, які є достатніми для того, щоб надавати людям консультаційно-правову допомогу.

З 2017 року в Україні вже існує кілька параюристів, які консультують населення та допомагають отримати правову допомогу, – розповіли у Мін’юсті.

Для кого буде корисним застосунок:

  • всім, кого цікавлять алгоритми дій у різних правових ситуаціях (отримання пільг, довідок, статусів, включення до реєстрів, вирішення питань сімейного, трудового права, перетин кордону, військовий облік тощо — усе те, що зараз найбільше цікавить українців);
  • для волонтерів – вирішення найбільш типових правових проблем;
  • для параюристів, які зможуть прямо у додатку отримати безкоштовну правову допомогу своїм клієнтам.

Які функції є у застосунку:

  • база знань з алгоритмами дій у складних випадках, актуальними у період воєнного стану;
  • важливі новини від волонтерської та параюридическої спільноти. А ще – анонси навчальних програм та курсів;
  • інформаційна підтримка спільнот параюристів та волонтерів; можливість перенаправити клієнта до спеціалістів системи безоплатної правової допомоги безпосередньо у додатку (тільки для тих, хто пройшов спеціалізовані юридичні курси).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *