Від порушення роботи щитоподібної залози страждає багато людей у всьому світі. Але є певні продукти, які допомагають вирішити цю проблему.
Найчастіше збої у роботі щитівки пов’язані з тим, що організму не вистачає якихось вітамінів та мінералів. Це може бути викликане неправильним харчуванням, відсутністю в раціоні фруктів та овочів, дієти, що не підходить.
Найважливішими вітамінами та мінералами, що впливають на функціонування щитоподібної залози, вважаються вітаміни А, B1, В2, В6, D, йод, селен, цинк.
Є також низка продуктів, здатних знизити ризик розвитку хвороб, пов’язаних із щитоподібною залозою.
Риба
У скумбрії, лососі, форелі, тунці міститься тирозин, який допомагає виробляти потрібні гормони. У печінці ці риби також вважають джерелом селену. Якщо ви їсте достатньо риби, то зможете отримувати достатню кількість омега-3, кальцію, фосфору, вітаміну D.
Волоський горіх
Вони містять не тільки амінокислоти, але й йод, селен, фітонциди, вітаміни B, C, E, корисні жири. Рекомендується вживати по п’ять ядер горіхів на добу.
Хурма
Усього один плід на день знизить ризик розвитку хвороб, пов’язаних із ендокринною системою. Крім того, до складу хурми входить йод, магній, залізо, натрій, вітаміни А, С.
Яблука
Вони допомагають захистити залозу від утворення ракових клітин. Щоб ці фрукти були максимально корисними, їсти їх потрібно разом із шкіркою та насінням. Також яблука містять калій, кальцій, цинк, залізо, селен, йод, магній, фосфор, вітаміни А, В1, В2, С, Е.
Шпинат
Він забезпечить організм марганцем, натрієм, цинком, сполуками йоду, фосфором. Фахівці радять на день вживати близько 100 г шпинату.
Чорниця і журавлина
У них міститься йод, а при регулярному вживанні вони допомагають упоратися з гормональним збоєм у роботі щитоподібної залози.
Чорнослив
Цей продукт має проносний ефект і досить калорійний. Тому їсти його потрібно в помірних кількостях. Крім того, до складу чорносливу входять багато вітамінів, антиоксидантів, магнію, кальцію, калію, цинку.
Брокколі
Ця капуста знижує ймовірність розвитку раку, але водночас може перешкоджати засвоєнню йоду. Тому переконайтеся перед її вживанням, що у вас немає хвороб щитоподібної залози.
Водорості
Завдяки всього 60 г водоростей ви отримаєте добову норму йоду і регулярне вироблення в організмі гормонів щитоподібної залози. Крім того, до складу водоростей входять магній, фосфор, йод, ентеросорбентні речовини (вони допомагають позбутися шкідливих бактерій і токсинів).
Абрикоси та банани
Ці фрукти, як і ківі, авокадо, інжир, містять тирозин. При дефіциті цієї речовини гормони що неспроможні нормально вироблятися.
Крім перерахованих вище, існують продукти і звички, від яких потрібно відмовитися, щоб зберегти здоров’я щитоподібної залози. Це цукор, жирна та смажена їжа, фастфуд, алкогольні напої та куріння.